Elazığ Tanıtım Günleri 4 Ekimde Ankara'da Başlıyor

Ankara Atatürk Kültür Merkezinde 04 Ekim – 08 Ekim 2017 tarihlerinde, ilimizin tarihi, doğal, kültürel değerlerini ve yöresel lezzetlerini ulusal düzeyde tanıtmak amacıyla Elazığ Tanıtım Günleri adı altında çeşitli tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilecektir. 2011 yılında da Ankara’da  düzenlenen etkinliğin bu yıl ikincisi düzenlenmektedir.

Elazığ Valiliği ve Elazığ Belediyesi başta olmak üzere birçok kamu kurumu ve özel sektörün de iştirak edeceği tanıtım etkinliğimize 80'e yakın katılımcı iştirak edecektir.

Etkinlik, 04 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 13:00 de başlayacaktır. 08 Ekim 2017 Pazar Günü  sona erecektir.

Tanıtım günleri etkinliğinde ziyaretçilerimize, Valilik standımızda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce hazırlanan ve basımı yapılan  tanıtım materyalleri (Elazığ gezi rehberi, afiş, broşür, çanta vb) dağıtımı ve yöresel ürünlerimizden  orcik, orcik şekeri, ağın leblebisi, sekiz köşe şapka, iğne oyası, badem şekeri, badem içi  ve çedene kahvesi ikramı yapılacaktır.

Ayrıca etkinliğe katılacak olan gıda sektöründeki firmalarımızca da Elazığ’a ait yöresel ürünlerimizin satışı ve sergisi gerçekleştirilecektir.